Halandók vagyunk, mindannyian jól tudjuk, de mintha nem akarnánk erről tudomást venni. Mi magyarok különösképpen tabuként kezeljük a halált. Mintha igazolva látnánk, hogy amiről nem beszélünk, az nincs is, legalábbis velünk, a mi családunkkal soha nem történhet meg. Pedig mindenki temet egyszer. Magyarországon, ma már a temetések több mint felénél van urna koporsó helyett, Budapesten és a nagyobb városokban már 80-90 százalékban hamvasztják a halottakat.
A teljes cikk és az adás is Miért tabu a halál? címmel elérhető az RTL.hu weboldalon.