Szinte mindenkiben él a haláltól való félelem. De miért nem jó, ha rettegünk a haláltól, illetve mi segíthet a gyász feldolgozásában? Az, hogy hogyan viszonyulunk a halálhoz, életünk során összegyűjtött tapasztalatainkon múlik: nagyszüleink, szüleink, hozzátartozóink halálakor megélt élményeinken, a média és a környezetünk által közvetített eszméken. De alapvetően szinte mindenkiben él a haláltól való félelem. A teljes cikk elolvasható a házipatika.com oldalán „Miért nem merünk a halálról beszélni?” címmel.